Czy operacje korygujące czubek nosa są bezpieczne?

W dzisiejszych czasach poziom bezpieczeństwa wszystkich zabiegów związanych z chirurgią plastyczną jest bardzo wysoki ze względu na doświadczonych specjalistów i na dobrą dostępność sprzętów i narzędzi do ich przeprowadzania. Operacja czubka nosa jest jedną z takich operacji, więc nie trzeba martwić się na zapas, a jedynie udać się na konsultację ze specjalistą, który rozwieje wszelkie nasze wątpliwości.

Czym jest korekta nosa?

Jeżeli nasz nos nie odpowiada nam pod względem estetycznym albo jego kształt i budowa powodują zmniejszoną drożność, warto zdecydować się na zabieg, który rozwiąże istniejący problem. Korygowanie nosa może dotyczyć usunięcia garbu, zmiany szerokości nasady nosa, zmniejszenia lub powiększenia dziurek nosa, lub korekcji czubka, który w dużej mierze odpowiada za pełny wygląd nosa, a co za tym idzie i twarzy. Korekta tej części ciała wiąże się ze zmianą kształtu kości lub chrząstek, dlatego przeprowadzana jest w znieczuleniu ogólnym. Efekty operacji czubka nosa znajdziecie w portfolio Lineacorporis pod adresem https://www.lineacorporis.pl/galeria/plastyka-nosa.

Jakich efektów można się spodziewać?

Trudno mówić o jakichkolwiek efektach zaraz po zabiegu, po którym zakładany jest specjalny opatrunek usztywniający. W ciągu kilku tygodniu zmniejszają się dolegliwości bólowe, zdejmowane są założone wcześniej szwy, a opuchlizna i zasinienia stopniowo zanikają. W zależności od indywidualnego przypadku pełny efekt korekcji czubka nosa widoczny jest po około dwóch tygodniach. Stopień poprawy wyglądu nosa jest w dużej mierze zależny od jego wyjściowego kształtu, wielkości i ułożenia. Dopiero po zakończonym zabiegu można z całą pewnością stwierdzić, czy zabieg przyniesie takie efekty, jakich oczekuje pacjent lub pacjentka.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*