Dla kogo stworzono trening EMS?

Trening EMS to nowoczesna forma treningu, która została wzbogacona o elektrody przesyłające do mózgu pewne informacje, podczas wykonywanych przez trenującego ćwiczeń. Impulsy elektryczne dopasowane są do każdego indywidualnie. Ich celem jest zmuszenie mózgu do wydania sygnałów neuronom znajdującym się w mięśniach do większej kurczliwości. Wynikiem tego jest wypracowanie zadowalających efektów ćwiczeń w o wiele krótszym czasie.

 

Trening stworzony z myślą o kim?

Trening z elektrostymulatorem jak już wspomniano, daje bardzo szybko widoczne efekty pracy wkładanej na siłowni. Trening EMS stworzono przede wszystkim dla osób, które nie chcą czekać długich tygodni na efekty swojej ciężkiej pracy na siłowni. Jest to trening, z którego mogą skorzystać osoby, które od dłuższego czasu regularnie ćwiczą, ale również ci, którzy swoją przygodę ze sportem dopiero zaczynają. Impulsy elektryczne nie są niezdrowe dla organizmu człowieka, jednak niektórzy powinni unikać tego rodzaju treningów. O kim mowa?

 

Kto nie powinien ćwiczyć z elektrostymulatorem?

Choć tego rodzaju impulsy są bardzo zbliżone do tych, które wysyła nasz mózg, to pewna grupa osób powinna zrezygnować z tego rodzaju treningu. Mowa tu przede wszystkim o osobach z wszczepionym rozrusznikiem serca. Niestety, ale chorzy na serce, mający stymulator powinni unikać wszelkich urządzeń dających podobne impulsy ze względu na ryzyko rozregulowania stymulatora. Trenng EMS nie jest też dobrym rozwiązaniem dla osób cierpiących na nadciśnienie, padaczkę oraz kobiet w ciąży. Warto zwrócić uwagę na te ostrzeżenia, a wszystko w trosce o nasze zdrowie.

Koniecznie sprawdź ofertę strony: https://www.studiosynergy.pl/

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*