Pomoc prawnika w sprawie rozwodowej

Jeżeli czeka Cię sprawa o rozwód, to z pewnością zastanawiasz się nad tym, czy poradzisz sobie sam, czy też konieczny jest prawnik. Poniższe pytania pomogą Ci rozwiać te wątpliwości.

Jak duży konflikt jest między małżonkami?

Oczywiste jest, że jeżeli w małżeństwie pojawia się temat rozwodu, to małżonkowie nie są w najlepszych relacjach. Jednak ich sytuacja może być różna, o czym decyduje wiele czynników pobocznych. W przypadku małżeństwa, które postanowiło rozstać się w zgodzie i jest w stanie dogadać się odnoście takich spraw, jak podział wspólnego mieszkania i reszty majątku, pomoc prawnika może nie być konieczna. Inaczej w sytuacji mocnej kłótni – wtedy prawnik może też kontaktować się w naszym imieniu z drugą stroną.

Co z dziećmi?

Kwestia rozwodu znacznie się komplikuje, jeżeli małżeństwo ma małe dzieci. Wówczas rozwód to nie tylko rozstanie dawnych zakochanych, ale też oddzielenie dzieci od jednego z rodziców (w praktyce najczęściej od ojca). Sąd w sprawie rozwodowej musi kierować się dobrem małoletnich dzieci. Zachodzi wówczas potrzeba orzeczenia o władzy rodzicielskiej i kontaktach, dlatego warto skorzystać z pomocy prawnika, aby kwestie te zakończyły się bez krzywdy dla dzieci.

Czy mocno się stresujesz?

Rozwód to jedna z najbardziej stresujących sytuacji w życiu. Zmienia dotychczasowy porządek rzeczy i zmusza do zorganizowania życia na nowo. Jeżeli dodatkowo mocno stresuje Cię myśl o tym, że musisz wystąpić przed sądem albo obawiasz się o wynik procesu, bo np. walczysz z małżonkiem o opiekę nad dzieckiem – porada i reprezentacja w sądzie przez prawnika jest najlepszym rozwiązaniem.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*