Szczeniak na terapii – czyli wszystko o zajęciach behawiorystycznych dla szczeniaków

Zakup lub adopcja małego pieska do niezwykła radość, a także wielkie wyzwanie dla jego opiekunów. Sytuacja zaczyna ich czasem przerastać, gdy szczeniak zaczyna przysparzać problemów. Brak posłuszeństwa, załatwianie swoich potrzeb niemalże wszędzie czy gryzienie – tutaj niezbędny jest psi psycholog, który znajdzie skuteczne rozwiązanie. W niektórych gabinetach oferowane są indywidualne lub grupowe zajęcia dla szczeniaków, które mają na celu nauczenie maluchów posłuszeństwa. Więcej na temat poniżej.

Psi psycholog i szczeniak – zajęcia i ich efekty

Zajęcia behawiorystyczne prowadzone przez doświadczonych trenerów mają na celu nauczenie szczeniaków posłuszeństwa, którego nierzadko im brakuje. Dodatkowo wielu psich psychologów oferuje także ćwiczenia mające na celu pozbycie się u psów konkretnych niepożądanych zachowań. Przykładem tego może być posikiwanie, załatwianie swoich potrzeb w domu, a także gryzienie mebli lub ludzkich rąk. Wielu właścicieli skarży się także na brak posłuszeństwa podczas spacerów, co przekłada się na szarpanie się na smyczy, wyjadanie śmieci, a także gryzienie z innymi psami. Doświadczony psi psycholog nie ma problemu z wyeliminowaniem takich zachowań. W efekcie właściciel może cieszyć się wspólnym życiem z grzecznym i ułożonym psem.

Psi psycholog – czy szkolenia, a terapia to to samo?

Szkolenie, a zajęcia behawiorystyczne to nieco inne pojęcia, dlatego nie można ich mylić. Szkolenia polegają bowiem na nauce psa posłuszeństwa, sztuczek i pożądanych czynności. Z kolei psi psycholog ma za zadanie rozwiązać psie problemy u ich podstawy. Nie jest to, więc nauka, a raczej dogłębne poznanie psich zachowań.

Dziękujemy za pomoc przy artykule – http://weterynariaradosc.com.pl/.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*