Co wpływa na cenę herbaty matcha?

Cena matchy jest czynnikiem, który wiele osób zniechęca od jej regularnego spożywania. Nie warto jednak wyłącznie patrzeć na to kryterium, bowiem ta herbata okazać się może prawdziwym eliksirem długowieczności. Chodzi tutaj mianowicie o jej wyjątkowe właściwości, które związane są przede wszystkim z działaniem antyoksydacyjnym, czyli efektywnym usuwaniem wolnych rodników tlenowych, które są odpowiedzialne między innymi za procesy starzenia, objawy stanu zapalnego oraz niekorzystne objawy związane z powstawaniem chorób nowotworowych.

Dlaczego cena matchy bywa wysoka?

Cena matchy sięgać może nawet kilkudziesięciu do kilkuset złotych za niewielkie opakowanie. Dlaczego jest to tak drogi produkt? Ponieważ jest on poddawany bardzo skomplikowanemu procesowi technologicznemu, w którym to jednak dominują metody stosowane od wieków w procesie produkcji tego rodzaju herbat. Zanim w ogóle herbata zostanie zerwana z krzaka, konieczne jest staranne osłonięcie przed słońcem uprawy, co pozwoli na wydobycie z liści najbardziej wartościowych elementów odżywczych oraz sprawi, że herbata będzie miała charakterystyczny jasnozielony kolor oraz unikatowy smak. Dalsze etapy przygotowania herbaty matcha polegają na starannym oczyszczeniu, suszeniu oraz poddawaniu działaniu pary wodnej liści. Następnie liście są starannie mielone dla uzyskania typowej struktury.

Cena matchy – gdzie będzie najniższa?

Cena matchy może być niekiedy znacząco obniżona przez sprzedawców. Najkorzystniej wypadają oferty związane z kończącym się terminem przydatności. Jeśli chcemy przez parę dni regularnie pić herbatę matcha, to na pewno taki wybór będzie dobrą decyzją.

Więcej informacji znajdziesz na stronie: https://moyamatcha.com/

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*