Jakość leczenia artroskopowego barku

Zabiegi rekonstrukcyjne w obrębie barku są coraz powszechniej wykonywane, głównie ze względu na częstość urazów tej okolicy oraz duże znaczenie kończyny górnej dla wykonywania czynności codziennych oraz zawodowych. Warto dokładnie się zorientować, jak wykonywana jest artroskopia barku i na czym dokładnie polega tego rodzaju procedura. Skuteczność takich metod terapeutycznych jest bardzo wysoka, szczególnie gdy zabieg realizowany jest w bardzo dobrej jednostce klinicznej o dużym doświadczeniu.

Dlaczego ten zabieg jest taki istotny?

Zabieg ten jest tak bardzo istotny, gdyż pozwala na uzyskanie poprawnej mechaniki w obrębie górnego stawu kończyny górnej. Wskutek najczęstszego urazu, uszkodzenia stożka rotatorów ograniczeniu unika rotacja zewnętrzna oraz unoszenie kończyny górnej. Artroskopia barku pozwala odzyskać w pełni sprawność w tym zakresie anatomicznym i jest bardzo skuteczna terapeutycznie w stronę wszystkich pacjentów. Warto przy tym zainteresować się innymi dolegliwościami, poza uszkodzeniem ścięgien mięśnia podłopatkowego, nadgrzebieniowego i podgrzebieniowego. Atroskopia barku jest metodą z wyboru w leczeniu zapaleń oraz uszkodzeń kaletek stawowych, których w okolicach barku jest bardzo wiele. Sama procedura, pomimo swojego skomplikowanego charakteru cechuje się niskim odsetkiem powikłań oraz szybkim powrotem pacjentów do stanu zdrowia. W Sport-Klinika wykonacie również artroskopie łokcia, o czym znajdziecie na https://www.sport-klinika.pl/zabiegi/zabiegi-operacyjne/artroskopie-stawu-lokciowego/.

Gdzie wykonać taki zabieg?

Najlepiej jest wybrać dobrą jednostkę kliniczną, która zajmie się naszym barkiem. Coraz więcej specjalistycznych przychodni oraz szpitali jest w stanie realizować tego rodzaju zabiegi. Polscy lekarze uczą się tych metod w najlepszych zagranicznych ośrodkach, co podnosi ogólny poziom, bezpieczeństwo oraz jakość wykonywanych zabiegów.