Dwory szlacheckie – tu warto się wybrać

Dwory szlacheckie w Polsce to domy elit, które przetrwały do współczesnych czasów. W wielu z nich stworzono hotele oraz restauracje, które zachwycają elegancją, stylem i ponadczasowym klimatem. Jakie dwory szlacheckie warto zobaczyć? Gdzie należy się udać, by zobaczyć je na własne oczy? Odpowiedź poniżej.

Dwory szlacheckie – gdzie je spotkamy?

Większość takich dworów szlacheckich w Polsce stało się własnością osób indywidualnych lub firm, które wykorzystują je do celów zarobkowych. Większość z nich musiało przejść także kosztowną renowację, by mogły być miejscem, które swobodnie odwiedzają turyści. Jakie dwory szlacheckie są najbardziej znane w Polsce?

Dom Urodzenia Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli

To jeden z tych urokliwych i wyjątkowych dworków, które każdy Polak powinien zobaczyć. Niezwykle piękny, otoczony pięknymi terenami. To miejsce z ogromnymi tradycjami, które wyróżnia się ogromną klasą.

Dwór szlachecki w Szymbarku

Ten dwór szlachecki położony jest w Górach Grybowskich w Małopolsce. Charakteryzuje się tym, iż leży na lekkim wzniesieniu, z którego rozciąga się bardzo malowniczy widok. Jego architektura i styl doskonale odzwierciedla XVI wiek. Jest przykładem jednego z najsławniejszych zabytków renesansowych, które w tak dobrej formie przetrwały w naszym kraju.

Dwór w Tomaszowicach

Ten zespół dworski z XVIII wieku znajduje się zaledwie kilka kilometrów od Krakowa. Jest sam w sobie piękną ozdobą. Dodatkowo, otoczony jest niesamowitymi terenami, które zdecydowanie zachęcają każdego kto go odwiedza do spaceru i odpoczynku w tym wyjątkowym miejscu.