Gdzie udać się na weekend?

Wiele osób nie do końca wie, gdzie wybrać się z rodziną lub przyjaciółmi na weekend. Chcąc oderwać się od codziennych obowiązków i zwiedzić atrakcyjne miejsca, warto wybrać się nad polskie morze, które wiosną nie jest jeszcze zapewnione przez turystów i które oferuje dość sporo atrakcji, zarówno dla starszych, jak i tych najmłodszych. Gdzie więc warto się wybrać?

Polskie morze o każdej porze roku

Ustka, Świnoujście, Rowy, Mielno – te miejscowości zachęcają turystów do ich odwiedzenia bez względu na porę roku. Wyjazd na weekend nad morze to świetny pomysł dla każdego, kto chce się zrelaksować, odprężyć, pootaczać się naturą i odetchnąć od zgiełku dużych miast. Szczególnie wiosną i jesienią, warto wybrać się nad nasze polskie morze, które oferuje wiele atrakcji przy znacznie mniejszych zatłoczeniu.

Atrakcje

Wyjazd na weekend nad morze może obfitować w długie spacery brzegiem morza, zabawy w piasku, jazdę na rowerze, hulajnodze lub na rolkach po terenach rekreacyjnych. Koniecznie będąc w tym rejonie, warto odwiedzić Słowiński Park Narodowy i ruchome piaski, które co roku przyciągają masę osób chcących zobaczyć malownicze wydmy.

Pyszne jedzenie

Nigdzie indziej nie zje się tak pysznej świeżej rybki, jak właśnie w porcie. Każda z tych miejscowości nadmorskich oferuje wspaniałe knajpki i restauracyjki, gdzie można skosztować lokalnych produktów i wyśmienitych dań, w których główną rolę gra właśnie dobra rybka.

Jak to wygląda cenowo?

Wiele osób twierdzi, iż polskie morze jest bardzo drogie. Kto chce jednak pojechać w sprawdzone miejsce i nie wydać za wiele, powinien zarezerwować pobyt w kwaterach prywatnych lub też w mniejszych hotelach, które znajdują się na uboczy nadmorskich miast. Ceny tam wahają się od około 50 do 70 zł za osobę na dobę.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*