A może weekend na Mazurach?

Wyjazd na weekend w piękne i klimatyczne miejsce w Polsce? Czemu nie. Mazury to jedno z tych miejsc, które z miesiąca na miesiąc ściągają coraz większą rzeszę turystów. Piękne jeziora, malownicze krajobrazy, doskonałe tereny rekreacyjne oraz świetna baza noclegowa sprawiają, że zarówno młodzi, jak i starsi czują się tu świetnie. Już 2-3 dni na Mazurach sprawia, że wracamy do codziennych obowiązków wypoczęci i zregenerowani. Dlaczego? Odpowiedź poniżej.

Piękne tereny

Wyjazd na weekend na Mazury to strzał w dziesiątkę szczególnie dla osób ceniących spokój. To właśnie tu można swobodnie odpocząć przy pięknych, dużych jeziorach, skorzystać z licznych sportów wodnych, pojeździć na rowerze wśród malowniczych krajobrazów, skosztować tego, co daje nam natura w lokalnych knajpkach i restauracjach.

Atrakcje na Mazurach

Będąc w tym rejonie, warto odwiedzić miasta, które mają do zaoferowania wiele ciekawych miejsc. To Mikołajki, Węgorzewo, Pisz, Giżycko i Mrągowo. Latem można uczestniczyć w wielu wydarzeniach kulturalnych, których w tym rejonie nie brakuje. Zimą, kawiarnie zapraszają turystów na pyszną kawę i ciasto, zrobione z lokalnych produktów. Dla fanów mocnych wrażeń poleca się spływ szlakiem Krutyni. Spływ kajakowy pozwoli nam oderwać się od codziennych problemów i obowiązków i pootaczać się jakże piękną, wyjątkową naturą. 13-kilometrowy odcinek pośród wyjątkowych lasów i polan sprawia, że na pewno nie raz zechcemy powrócić do tej wyjątkowej przestrzeni. Po spływie, wielu organizatorów dla swoich klientów zamawia ognisko z kiełbaskami, które jest zwieńczeniem świetnej przygody.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*