Jak sobie radzić z łupieżem?

Zwykle jesteśmy w stanie poradzić sobie z łupieżem poprzez zastosowanie dostępnych w drogeriach szamponów o stosunkowo lekkim, ale wciąż skutecznym działaniu. Czasami wystarczą dwa, może trzy mycia by problem zniknął, ale w niektórych przypadkach taki proces zaczyna się wydłużać i może się okazać, że zwykły drogeryjny szampon nie za wiele nam pomoże. Wtedy wystarczy sięgnąć po seboderm szampon, który doskonale poradzi sobie z tą przypadłością.

Co powoduje łupież?

Jak ogólnie wiadomo, łupież jest złuszczającym się naskórkiem na głowie. Objawia się swędzeniem skóry oraz nieestetycznymi płatkami naskórka, które pozostają na włosach i opadają na ramiona i resztę ciała. Łupieżem nie da się od kogoś zarazić, nie jest to również nic groźnego, o ile w porę zareagujemy i zaczniemy problem leczyć. Łuszczeniu naskórka będzie towarzyszył ostry lub łagodny łojotok, który będzie powodował znaczne pogorszenie wyglądu naszych włosów, dlatego też warto reagować od razu. W aptekach dostępne są szampony w saszetkach, bo czasami kupowanie pełnej butelki zupełnie mija się z celem.

Seboderm szampon na łupież

Tak jak już zostało wspomniane, zwykle do walki z łupieżem wystarczy drogeryjny szampon. Czasami jednak sięgając po apteczny, zyskamy zdecydowanie szybszy efekt. Stężenie substancji aktywnych w szamponie z apteki będzie znacznie większe, a samo dobranie składników skuteczniejsze. Aby pozbyć się łupieżu trzeba użyć kosmetyku z cynkiem, kwasem salicylowym, czy też ketokonazolem, a one są właśnie obecne w produktach aptecznych. Seboderm to szampon, który skutecznie wspomoże nas w walce z tą nieprzyjemną przypadłością.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*