Rodzic i opiekun w żłobku – jak zadbać o sprawną komunikację?

Żłobek to nie to samo co przedszkole. Dopóki Twoje dziecko nie będzie umiało rozmawiać, musisz polegać na tym, co opiekun powie Ci na temat pobytu dziecka. Dlatego koniecznie upewnij się, że możecie się ze sobą bez problemu komunikować.

Jak usprawnić komunikację z opiekunem w żłobku?

Kiedy rano oddajesz dziecko pod opiekę, powinieneś powiedzieć opiekunowi, jak dziecku minęła noc (szczególnie jeśli ząbkuje) i czy jadło śniadanie. Gdy przyjdziesz odebrać dziecko – będziesz chciał poznać podobne informacje, takie jak liczba pieluszek, jaką trzeba było zmienić i czy wydaje się w dobrym nastroju. Zawsze lepiej porozmawiać z opiekunem osobiście. Jeśli to nie jest możliwe, zapytaj, czy jest możesz w dogodnym terminie zadzwonić.

Rozwiązywanie problemów w żłobku

Jest nieuniknione, że będziesz doświadczał konfliktów z opiekunem. Tutaj wskazówka: natychmiast rozwiązuj problemy, zamiast je ignorować Niektóre problemy można szybko rozwiązać, inne mogą wymagać bardziej rozbudowanej dyskusji. Niezależnie od konfliktu, rozmawiaj z opiekunem z szacunkiem, ale nie obawiaj się mówić, co masz na myśli. Chodzi o żłobek (www.pierwszekroczki.edu.pl), miejsce dla Twojego dziecka! Poruszając trudny temat, poproś o opinię opiekuna i wysłuchaj go. Jako rodzic, masz ostatnie słowo, ale z większym prawdopodobieństwem nawiążesz współpracę, jeśli opiekun zostanie wysłuchany na spokojnie.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*