Wakacje w Polsce – zabytki warte odwiedzenia

Pomimo, że do lata zostało jeszcze sporo czasu, warto już teraz zaplanować swoje wakacje. Jest to idealny czas na rozeznanie się w miejscach, które chcemy odwiedzić. By przeżyć udany wyjazd nie musimy wcale oddalać się poza granice kraju. W Polsce znajduje się bowiem wiele pięknych miejsc, które warto odwiedzić z całą rodziną. Zabytki w Polsce często bywają bagatelizowane i pomijane. Są one jednak wspaniałym dziedzictwem narodowym i każdy z nas choć raz w życiu powinien je zobaczyć.

Północna część Polski

Jeżeli chcemy spędzić wakacje raczej na północy kraju, powinniśmy bez wątpienia odwiedzić kilka miejsc, bez których wyprawa na północne regiony nie ma po prostu sensu. Zdecydowanie jako pierwszy na liście miejsc do odwiedzenia powinien pojawić się Zamek Krzyżacki w Malborku. Jego budowa rozpoczęła się już w XIII wieku i z pewnością jest on jedną z bardziej spektakularnych budowli, które mamy okazję zobaczyć na terytorium Polski. Kolejnym zabytkiem wartym zobaczenia jest stare miasto w Gdańsku wraz z Bramą Żuraw oraz Katedrą Mariacką.

Południe

Zmierzając bardziej na południe kraju nie możemy ominąć Krakowa wraz z położonymi wokół niego miastami. Obowiązkowym miejscem do odwiedzenia jest z pewnością Zamek Królewski na Wawelu oraz rynek z mieszczącymi się na nim Sukiennicami oraz Kościołem Mariackim. Bardzo blisko leży również wspaniały Ojcowski Park Narodowy. Słynna Kopalnia Soli w Wieliczce powinna także znaleźć się na naszej mapie. Warto odwiedzić również oddalone od Krakowa o 1,5 godziny drogi Katowice ze słynnym Muzeum Śląskim.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*