Czym wyróżniają się soczewki multifokalne?

Soczewki jednoogniskowe są nadal uważane za standardowy wybór w przypadku osób powiązanych z dolegliwością zaćmy, warto również przyjrzeć się opcji soczewek multifokalnych jak  soczewki medivue premier multifocal, które posiadają pewne wyjątkowe zalety.

Jakie zalety zapewniają soczewki medivue premier multifocal i inne opcje multifokalne?

Soczewki multifokalne poprawiają widzenie z bliska, daleka i pośrednia. Wiele osób, które kiedyś nosiły okulary korekcyjne, nie potrzebuje ich już po noszeniu soczewek multifokalnych po operacji zaćmy. Widzą z daleka i z łatwością pracują na komputerze bez okularów. W przeciwieństwie do klasycznych soczewek kontaktowych i okularów, które wymagają wypisania corocznej recepty, większość pacjentów uzyskuje trwałe rezultaty dzięki tym soczewkom multifokalnym.

Poza tym warto dodać, iż soczewki te są umieszczane w oku z największą łatwością, nie jest wymagana ich żadna, dodatkowa konserwacja – zostają tam na długi czas. Oznacza to również, że nie musisz ich moczyć w specjalnym płynie, jak tradycyjne soczewki ani wymieniać ich po zarysowaniu, tak jak w przypadku okularów. Na dłuższą metę może to zaoszczędzić dużo czasu i pieniędzy.

Sprawdź ofertę na: https://coopervision.pl/marki-eksperckie/medivue/miesieczne/medivue_premier

Czy soczewki multifokalne mają jakieś wady?

Istnieją również pewne wady, o których musisz pamiętać. Tak jak wspomnieliśmy wyżej – soczewki wieloogniskowe (inna nazwa dla multifokalnych) poprawiają ogólnie widzenie bliskie, dalekie i pośrednie, ale okazuje się, że niektóre korzystająca z nich osoby miewają trudności z widzeniem z bliska. Chociaż widzą ekran komputera, czasem widzenie jest niewyraźne, gdy próbują przeczytać książkę. Można to jednak skorygować okularami do czytania.

Na obronę tych soczewek należy przytoczyć fakt, że powyższy problem ma miejsce podczas czytania w słabym świetle. Oczywiście w tym kontekście i tak ważniejsze jest zrozumieć, że i tak nigdy nie powinno się czytać przy słabym świetle. Jest to szkodliwe dla oczu – a wszyscy musimy chcieć swój wzrok tak bardzo, jak to możliwe. Dlatego pamiętaj, aby włączać światła za każdym razem, gdy czytasz – bez względu na to, z jakich soczewek korzystasz.